Mexis

mexis -- par mani -- saites -- mūzika -- filmu top -- fotogrāfijas

Par Mani

rolands.JPG (20079 bytes) Mani sauc Rolands Mekšs. Man ir 20 gadi, dzīvoju Rīgā.. Es mācos Rīgas Tehniskajā Universitātē, Datorzinības un Informācijas Tehnoloģiju fakultātē 2. kursā. Esmu pabeidzis Rīgas 69. vidusskolu.

  Ikdienā daru visas lietas, kas piederās pie studenta dzīves. Pirmajā vietā mācības, kas paņem diezgan daudz laika, bet no mācībām brīvajā laikā, kā jau vairumam man līdzīgo, patīk aiziet atpūsties uz kādu no Rīgas klubiem, vai vienkārši pabūt kopā ar saviem draugiem. Laikam ar draugiem esmu diezgan izvēlīgs, jo īstu draugu nav nemaz tik daudz. Mani labākie draugi ir Alex, Andra, Kristīne un Solvita. Ar šiem cilvēkiem esmu kopā vēl no vidusskolas laikiem. Kopā ar viņiem pavadīts daudz laika, bieži (sevišķi vasarā) veicot dažādus izbraukumus un citus pasākumus. Lielākais kopīgais "projekts" :-) bija 2 nedēļu ceļojums uz Franciju 2001. gada vasarā.   Protams ir vēl krietns skaits draugu, ar kuriem mēdzu pavadīt laiku, to skaitā ir mani kursabiedri, ar kuriem esmu kopā ikdienā.

   Liela nozīme manā dzīvē ir mūzikai. Savas dzīves dažādos posmos esmu izgājis cauri dažādiem mūzikas stiliem. Sākums, kā jau visiem mūzikas mīļotājiem, bija ar dziesmu rakstīšanu uz kasetēm no radio. Tanī laikā pie mums Latvijā tikko tikai sāka rasties "mūsdienīgas" radiostacijas, tādēļ tas bija jo sevišķi aizraujoši. Tas bija radio "Radiodejas" un "Super-FM" pirmssākumu laiks.  Tādā veidā bija iespējams iepazīties ar dažādu populāru izpildītāju daiļradi. Ar draugiem vācām dažādus, diezgan nekvalitatīvus ierakstus un rīkojām   klases vakarus ar savu mūziku.

  Ir pagājis krietns laiciņš, un varu patikt, ka manu favorītu vidū ir bijuši gan tie paši "Backstreet Boys", "Caught in the Act", "East-17", gan nedaudz nopietnākie "Bon Jovi".  Taču jau krietnu laiku manu favorītu lomā ir roka klasiķi "Pink Floyd", kuru mūziku es vienkārši dievinu. Tomēr šobrīd patīk arī tādas grupas kā "Metallica", "H-Blockx", un daudzas daudzas DAŽĀDU žanru pārstāves - grupas.

  Atsevišķs stāsts ir arī par mūsu pašu - latviešu mūziku. Laikam jau tur slēpjās kaut kas mums -latviešiem kopīgs. Nu patīk tā latviešu mūzika. šobrīd neiet runa par dažādām pēdējā laika jēlībām latviešu deju mūzikā un hip-hopā, kuras es nevaru paciest. Uzskatu, ka ir mūzika, kas nenoveco, un pie tās es pieskaitu arī lielu daļu latviešu mūzikas. Laiks jau iet uz priekšu, bet vertības nemainās. Domāju, ka vēl ilgi nepienāks laiks, kad nekur vairs nebūs nevienas zaļumballes ar īstu latviešu mūziku, jo ir ļoti daudz cilvēku (arī gados jaunu), kuriem tas viss ir kas īpašs.

  Vēl viena ar mūziku saistīta lieta ir ģitāra. Jau sen mājās stāvēja viena krievu akustiskā ģitāra. Taču tikai pirms pāris gadiem sāku kaut ko mēģināt stringšķināt. Ar sava drauga Alex, kurš spēlē ģitāru grupā Save As(s) un interneta palīdzību, esmu šo to iemācījies nopēlēt. Spēlēju tikai sava prieka pēc un ne uz kādu  Jimmy Page titulu necierēju. Īstenībā to ģitāru, kas ir man, vispār ir grūti nosaukt par ģitāru. Es to saucu par pagali ar uzvilktiem striķiem. Neko prātīgu ar viņu nevar pasākt un ir grūti spēlēt, tāpēc varbūt drīzumā pirkšu jaunu.Tomēr to, ko man patīk šad tad uzspēlēt, varat apskatīties sadaļā "Tablatūra" un "Mūzika".

 

Ar laiku šeit būs tās mūzikas tablatūra, kuru mēdzu šad tad uzpēlēt, bet pagaidām saites uz labākajiem tabu resursiem sietā. 

www.olga.net

www.guitartabs.net

www.guitartabs.cc